Post

Dlaczego produkcja precyzyjna jest importowana?

Produkcja precyzyjna jest działem wykonawczym inżynierii precyzyjnej. Inżynieria precyzyjna koncentruje się na projektowaniu i rozwoju części o wysokiej precyzji. Produkcja precyzyjna podtrzymuje pierwotny zamiar i projekt i przekształca go w części nadające się do użytku. Od produkcji lotniczych stopów aluminium do sprzętu do chirurgicznego wiercenia kości i niestandardowych narzędzi samochodowych, obróbka precyzyjna przeniknęła do każdej technologii i przemysłu.

Jej głównym celem jest wysoka dokładność wymiarowa, która charakteryzuje się coraz mniejszymi i mniejszymi częściami oraz wysokimi tolerancjami. Inżynieria skupia się na wielkości i roli części w sprzęcie, podczas gdy produkcja precyzyjna skupia się na projektowaniu i tworzeniu określonych części.

Obróbka precyzyjna może być stosowana do różnych materiałów, w tym stali, brązu, grafitu, szkła i plastiku. W zależności od skali projektu i użytych materiałów, stosowane są różne narzędzia do obróbki precyzyjnej. Można stosować dowolne kombinacje tokarek, frezarek, wiertarek, pił i szlifierek, a nawet roboty szybkoobrotowe. Na przykład, ciągły popyt na chirurgię minimalnie inwazyjną napędza popyt na coraz mniejsze elementy o miniaturowych i złożonych cechach. Te wymagania rynkowe powodują obniżenie kosztów, a tym samym popyt na wydajność i efektywność kosztową.

Technologia ta wpłynęła już na wiele branż, w tym motoryzacyjną, lotniczą i medyczną. W miarę jak coraz więcej firm odkrywa możliwości jej wykorzystania, produkcja precyzyjna może stać się jeszcze bardziej znacząca niż obecnie.

Ale dlaczego produkcja precyzyjna jest tak efektywna? I jak może pomóc w tworzeniu lepszych produktów?

Nienaganna obróbka precyzyjna

Jak sama nazwa wskazuje, technologia produkcji precyzyjnej może sprawić, że dokładność części i produktów osiągnie poziom, z którym większość innych metod nie może się równać.

W rezultacie cała branża dokonała skoku, ponieważ produkcja precyzyjna umożliwia firmom wytwarzanie części w obszarach o bardzo wąskich tolerancjach, które mają bardzo ścisłe tolerancje.

Stabilna jakość

Tworzenie produktów o tej samej jakości może być wyzwaniem, zwłaszcza w przypadku produktów o złożonych projektach komponentów. Jednak wykorzystanie obrabiarek CNC do precyzyjnej obróbki prowadzi tylko do spójności w czasie produkcji.

Posiadanie produktów o stałej jakości nie tylko pomaga poprawić wizerunek marki w zakresie wzornictwa i bezpieczeństwa, ale także pomaga zmniejszyć ilość wadliwych produktów.

Niski wskaźnik błędów

Chociaż pracownicy ludzcy są bardzo ważni i potrzebni w wielu procesach produkcyjnych, są oni skazani na popełnianie błędów, zwłaszcza że technologia i globalne wzorce produkcyjne zmieniają się tak szybko. Precyzyjna obróbka lub cięcie materiału za pomocą maszyn CNC pozwala uzyskać dokładne i spójne wyniki, minimalizując lub eliminując w ten sposób błędy produkcyjne. Zastosowanie technologii obróbki CNC zmniejsza zapotrzebowanie na siłę roboczą i minimalizuje szansę na błąd ludzki, co jeszcze bardziej poprawia dokładność i precyzję metody.

Szybki czas realizacji

Dzięki zaawansowanym funkcjom oprogramowania stosowanego w nowoczesnej produkcji precyzyjnej, czas realizacji został znacznie skrócony, ponieważ połączenie oprogramowania i rozwiązań w zakresie obróbki sprawia, że proces produkcji od projektu do produktu końcowego jest prostszy i łatwiejszy do zarządzania.

Szeroki wybór materiałów

Technologia CNC jest bardzo elastyczna i może wykorzystywać różnorodne materiały do produkcji części.

Dlatego też jest ona wykorzystywana zarówno w przemyśle high-tech, jak i w rozwoju produktów konsumenckich. Na przykład, stal nierdzewna jest zawsze popularnym wyborem, ponieważ zapewnia dodatkową trwałość i odporność na różne czynniki środowiskowe. Aluminium jest w rzeczywistości bardziej popularne niż stal ze względu na wiele zalet, które może zapewnić. Podstawowe tworzywa sztuczne i tworzywa konstrukcyjne są również przydatne, ponieważ są łatwe do modyfikacji i niedrogie, dlatego też są nie tylko szeroko stosowane w produkcji części konsumenckich, ale również w dziedzinach zaawansowanych technologicznie, takich jak sprzęt medyczny czy przemysł lotniczy i kosmiczny. Oprócz powyższych materiałów, miedź, tytan, stal itp. są również bardzo powszechnymi materiałami do obróbki precyzyjnej.

Używaj minimalnej ilości materiałów

Mimo, że podstawową koncepcją obróbki precyzyjnej jest wytwarzanie subtraktywne, które jest bardziej narażone na straty materiałowe niż wytwarzanie addytywne, obróbka precyzyjna jest w stanie obniżyć poziom błędów i tworzyć produkty o stałej jakości, co pomaga producentom uniknąć konieczności wyrzucania wadliwych produktów lub powtarzania procesów i zużywania większej ilości materiałów.

Łatwiejsze testowanie i prototypowanie

Testowanie jest istotną częścią każdej udanej premiery produktu. Niezależnie od umiejętności produkcyjnych początkowego projektu, w większości przypadków trzeba będzie wprowadzić co najmniej kilka zmian i poprawek, aby zapewnić stabilne działanie i niezbędną trwałość.

Możliwość szybkiego prototypowania jest jednym z największych atutów sprzedaży technologii obróbki CNC, ponieważ nie tylko ma niższe koszty formy, zapewnia większą elastyczność, ale także znacznie skraca czas oczekiwania.

Bezpieczniejsza produkcja

Wypadki nie są niczym nowym w produkcji. Wypadki mechaniczne są jednym z najbardziej powszechnych i niszczących wypadków w branży, ale na szczęście produkcja precyzyjna wymaga mniej pracy ręcznej, co oznacza, że mniej osób jest zaangażowanych w projekt, a automatyzacja obróbki precyzyjnej eliminuje lub zmniejsza szansę na takie wypadki.

Wnioski

Od początku rewolucji przemysłowej, obróbka precyzyjna przeszła długą drogę. Wraz z nadejściem nowej rewolucji, szeroko nagłaśniane trendy (takie jak Przemysł 4.0) dowiodły wzrostu inteligentnej produkcji i zapotrzebowania na połączone ze sobą warsztaty mechaniczne. Wciąż stajemy się bardziej precyzyjni. Jednak bez względu na to, jak zaawansowana technologia zostanie uzyskana w przyszłości, jej korzyści i znaczenie dla globalnego przemysłu wytwórczego pozostaną niezmienione.

Dzięki produkcji precyzyjnej, doświadczeni usługodawcy mogą przekształcić prawie wszystkie projekty w rzeczywistość, spełniając przy tym rygorystyczne tolerancje, zarządzając budżetem klienta i zapewniając, że produkcja zostanie zakończona na czas.

SANS Machining, to fabryka z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży obróbki skrawaniem. Możemy zapewnić usługi frezowania CNC, toczenia, szlifowania, obróbki elektroerozyjnej i drutowej. Jeśli masz powiązany projekt, zapraszamy do wysłania zapytania do nas.