Post

Cechy frezowania CNC i części nadające się do frezowania CNC

Frezowanie CNC ma bardzo ważną pozycję w przemyśle obróbki skrawaniem, więc jakie są jego cechy i jakie rodzaje części nadają się do obróbki frezowaniem CNC?

Cechy frezowania CNC

1. Elastyczność i wszechstronność

Frezarki CNC i centra obróbcze nadają się do przetwarzania wielu rodzajów przedmiotów o różnych strukturach i kształtach, i mogą wykonać wiercenie, wytaczanie, rozwiercanie, frezowanie płaszczyzn, frezowanie skosów, frezowanie rowków, frezowanie powierzchni (krzywek), gwintowanie itp.

2. Wysoka dokładność obróbki

Frezarki CNC i centra obróbcze mają wysoką dokładność obróbki, a w normalnych warunkach dokładność obrabianego przedmiotu może być zagwarantowana. Ponadto obróbka CNC pozwala również uniknąć błędów operacyjnych popełnianych przez operatorów, a wielkość tej samej partii przetworzonych części ma dobrą tożsamość wymiarową, co znacznie poprawia jakość produktu.

3. Wysoka wydajność produkcji

Frezarka CNC i centrum obróbcze mają funkcje frezarki, wytaczarki i wiertarki, dzięki czemu proces jest bardzo skoncentrowany, co znacznie poprawia wydajność produkcji i zmniejsza błąd mocowania przedmiotu obrabianego. Prędkość obrotowa wrzeciona frezarki CNC realizuje bezstopniową regulację prędkości, co sprzyja wybraniu najlepszej kwoty cięcia. Frezarka CNC posiada funkcje szybkiego przewijania do przodu, szybkiego przewijania do tyłu i szybkiego pozycjonowania, co może znacznie skrócić czas manewrowania.

Po drugie, frezarka CNC posiada funkcje frezarki, wytaczarki i wiertarki, co sprawia, że proces jest bardzo skoncentrowany i znacznie poprawia wydajność produkcji. Ponadto, prędkość wrzeciona i prędkość posuwu frezarki CNC są stale zmienne, więc pomocne jest, aby wybrać najlepszą kwotę cięcia

4. Może przetwarzać złożone kształty

Oprócz frezowania powierzchni różnych części, które mogą być frezowane przez zwykłe frezarki, może również frezować kontury krzywej płaszczyzny i przestrzenne kontury powierzchni, które zwykłe frezarki nie mogą frezować. Dzieje się tak dlatego, że obrabiarki CNC mają wiele współrzędnych posuwu. Charakterystyka powiązania osi.

5. Zmniejszenie pracochłonności operatora

Frezarka CNC automatycznie kończy przetwarzanie części zgodnie z zaprogramowanymi procedurami przetwarzania. Oprócz obsługi klawiatury, ładowania i rozładowywania narzędzi, przedmiotów obrabianych i pomiarów pośrednich oraz obserwowania pracy obrabiarki, operator nie musi wykonywać ciężkich i powtarzalnych operacji ręcznych, co znacznie zmniejsza intensywność pracy.

Części nadające się do frezowania CNC

1. Złożone kształty obrabianych części

W porównaniu ze zwykłymi frezarkami, frezarki CNC posiadają cechy wysokiej dokładności obróbki, złożonych kształtów obrabianych części i szerokiego zakresu obróbki. Zgodnie z charakterystyką frezarek CNC, zawartość odpowiednia do obróbki na frezarkach CNC obejmuje głównie następujące kategorie: Zakrzywione kontury lub zakrzywione powierzchnie i inne złożone struktury: kontur krzywej płaszczyzny przedmiotu obrabianego, co oznacza, że część ma wewnętrzne i zewnętrzne kontury jako złożone krzywe, a przetworzona powierzchnia jest równoległa lub prostopadła do poziomu. W procesie frezowania CNC, ogólnie rzecz biorąc, tylko trzeba użyć dwóch współrzędnych powiązania z trzech współrzędnych frezarki CNC do ich przetwarzania.

Zakrzywiona powierzchnia przedmiotu obrabianego ogólnie odnosi się do powierzchni, w której punkty na powierzchni zmieniają się we współrzędnych przestrzeni trójwymiarowej. Jest on zazwyczaj projektowany przez model matematyczny. Podczas przetwarzania frez i powierzchnia obróbki są zawsze w kontakcie punktowym. Przetwarzanie części o zakrzywionej powierzchni generalnie wykorzystuje trójwspółrzędnościową frezarkę CNC, która często wymaga pomocy komputera do programowania i przetwarzania.

2. Struktura przedmiotów, które są trudne do przetworzenia na zwykłych frezarkach:

W przypadku części, które są trudne do obserwacji i kontroli z dużą liczbą rozmiarów, trasowania i wykrywania, zwykłe frezarki są odpowiednie do przetwarzania frezarki CNC, a przetwarzanie frezarki CNC powinno być wybrane.

3. Ordinarna frezarka Możenie osiąga precyzji i dokładności

Podczas przetwarzania na zwykłej frezarce, trudno jest zapewnić dokładność wymiarową, kształt i dokładność pozycji i chropowatość powierzchni obrabianego przedmiotu, a frezarka CNC powinny być wybrane do obróbki.

4.Części z dobrymi wymaganiami spójności:

W produkcji masowej, ponieważ dokładność pozycjonowania i dokładność powtarzania pozycjonowania samej frezarki CNC są wysokie, może uniknąć różnych błędów spowodowanych czynnikiem ludzkim w przetwarzaniu zwykłych frezarek, więc frezarka CNC jest łatwa do zagwarantowania sukcesu Spójność części partii poprawia dokładność obróbki, a jakość jest bardziej stabilna.