Post

5 sposobów na to, jak posiadanie własnego CNC pozwala zaoszczędzić pieniądze

Każdy chce połączyć swoje hobby z biznesem, robić to, co kocha i otrzymywać za to wynagrodzenie. To jest o wiele łatwiej powiedzieć niż zrobić, jednak, zwłaszcza jeśli chodzi o konkurencyjnym świecie obróbki CNC. Więc jeśli zadajesz sobie pytanie, czy powinieneś kupić maszynę CNC, aby zarobić trochę pieniędzy, być może zadajesz złe pytanie.

Lepszym pytaniem jest: czy posiadanie maszyny CNC może zaoszczędzić pieniądze? A jeśli tak, to kiedy i dlaczego powinieneś ją kupić?

Odpowiemy na te pytania i nie tylko, analizując pięć sposobów na to, jak posiadanie własnej maszyny CNC pozwala zaoszczędzić pieniądze. Zacznijmy od najważniejszego:

#1. Wykonuj swoją własną pracę!
Dlaczego w ogóle chcesz mieć maszynę CNC? W większości przypadków, jesteś prawdopodobnie albo patrząc na maszynie CNC jako hobby, lub aby pomóc Ci stworzyć kilka bardzo potrzebnych części dla swojego warsztatu, gospodarstwa, lub cokolwiek innego jesteś zaangażowany w. 

W obu przypadkach, posiadanie własnego CNC pozwala zrobić to samemu. Nie ma już outsourcingu do innych hobbystów, nie ma już zatrudniania lokalnego warsztatu. Nadal będziesz musiał płacić za surowce, ale wszystkie koszty pracy i maszyny są twoje własne.

Jest to szczególnie idealne rozwiązanie dla osób, które często wymagają obróbki CNC, aby wspierać inne hobby lub nawet mały biznes. Ktoś, kto odrestaurowuje stare, rzadkie samochody może często potrzebować trudno dostępnych lub nawet nieistniejących części. Z maszyną CNC, te części mogą być odtworzone i wyprodukowane w razie potrzeby. Ale bez własnego CNC, za każdym razem, gdy potrzebujesz części, musisz znaleźć sklep, który pomoże Ci ją zaprojektować, wyprodukować i dostarczyć do Ciebie.

Posiadając własny młyn lub tokarkę CNC, oszczędzasz sobie czasu i wysiłku. Zaprojektuj ją, wykonaj, zainstaluj nową część i gotowe. To tylko jeden ze sposobów, w jaki posiadanie własnej maszyny może zaoszczędzić Ci pieniędzy.

#2. Szkolenie praktyczne
Kursy CNC mogą kosztować setki lub tysiące dolarów, wszystko za to, co jest w istocie, niektóre praktyczne szkolenia. Jeśli jesteś zainteresowany karierą w obróbce CNC, dlaczego nie wydać trochę tych pieniędzy na własną maszynę?

W tym momencie, będziesz w stanie nauczyć się podstaw: ustawienia, oprzyrządowania, wykończenia, a nawet programowania i g-kodu. Zamiast skakać na staż gdzieś i ryzykować wypalenie się na nowej karierze przed rozpoczęciem, własne CNC daje Ci szansę na naukę w miarę upływu czasu, w swoim własnym czasie. 

Następnie, jeśli nadal chcesz wskoczyć do nowej kariery, będziesz miał praktyczne umiejętności i doświadczenie niezbędne do rozpoczęcia nieco wyżej w drabinie. Nie jesteś zupełnie nowy w branży; posiadasz własną maszynę i rozumiesz zasady obróbki CNC. 

#3. Niestandardowe części, niestandardowe zadania
Maszyny CNC wyróżniają się w dwóch, nieco przeciwstawnych obszarach. CNC jest świetne do produkcji masowej - jeden program może być uruchomiony nieskończoną ilość razy, produkując nieskończoną ilość identycznych części. Dlatego właśnie maszyny CNC są podstawą linii produkcyjnych na całym świecie.

Ale maszyny CNC są również idealne do prototypowania, tworzenia koncepcji lub do wymiany trudno dostępnych lub nieistniejących części. Innymi słowy, maszyny CNC są również świetne do niestandardowych zadań. To dlatego, że dzięki projektowaniu wspomaganemu komputerowo (CAD) i obróbce wspomaganej komputerowo (CAM), można dosłownie zaprojektować własną część na komputerze. Następnie można wyeksportować niezbędne informacje, przetłumaczyć je na program g-kodowy, załadować go na maszynę CNC i wykonać. 

Tak po prostu, masz niestandardową część - oczywiście bez żadnych błędów lub wad - i nie musisz wysyłać projektów do produkcji. Co więcej, cała praca, od projektu do produkcji, została wykonana we własnym zakresie, co pozwoliło zaoszczędzić setki dolarów lub więcej.

#4. Elastyczność
Dziś praca na zamówienie, jutro produkcja masowa; to jedna z największych zalet posiadania własnego CNC. Masz pełną i całkowitą kontrolę nad tym, co produkujesz. Jedynym ograniczeniem są Twoje własne interesy i wymagania.

Elastyczność, którą oferuje własne CNC pozwala również na wyjście z sytuacji, która w przeciwnym razie byłaby kosztowna. Powiedzmy, że rozpocząłeś produkcję niestandardowej części, którą sam zaprojektowałeś i szybko okazuje się, że Twój projekt jest wadliwy. Gdybyś wysłał ten projekt do produkcji, mógłbyś mieć kłopoty - musiałbyś zapłacić za część, która jest poprawna zgodnie z projektem, ale nie będzie działać zgodnie z Twoimi intencjami.

Z własnym CNC, jesteś w pełni odpowiedzialny za każdy etap procesu. Jeśli zauważysz potencjalny problem, masz szansę zatrzymać maszynę i poprawić projekt, potencjalnie oszczędzając sobie czasu, pieniędzy i frustracji.

#5. Przygotowanie do czegoś większego
Jeśli chcesz w końcu zrobić karierę w pracy z maszynami CNC lub nawet rozpocząć własną firmę obróbki CNC, to posiadanie własnego CNC może nie tylko zaoszczędzić pieniądze na szkoleniach i przygotowaniach, ale może to być również bezcenne przygotowanie. 

Posiadając własne CNC, poznasz tajniki obróbki CNC. Dowiesz się również o kosztach materiałów i narzędzi oraz jak na nich zaoszczędzić. 

W skrócie, posiadanie własnego CNC pozwala zaoszczędzić pieniądze, gdy faktycznie otworzysz swój własny sklep CNC lub firmę. Poprzez uzyskanie własnej maszyny CNC teraz, nawet z początkowymi kosztami, dasz sobie łatwiejsze wprowadzenie do tej dziedziny i nauczysz się podstaw. Kiedy zrobisz skok, będziesz o wiele lepiej przygotowany, bardziej prawdopodobne, aby odnieść sukces i w stanie prowadzić własną firmę CNC w sposób bardziej opłacalny.

To tylko niektóre ze sposobów, że posiadanie własnej maszyny CNC może zaoszczędzić pieniądze. Z pewnością natkniesz się na więcej w miarę upływu czasu.