Post

Przyszły rozwój usług precyzyjnej obróbki skrawaniem

Komputerowe sterowanie numeryczne (CNC), od czasu jego wprowadzenia w latach 60. ubiegłego wieku, w znacznym stopniu przyczyniło się do rewolucji w projektowaniu i produkcji. Ponieważ automatyzacja i wysoka precyzja są kluczowymi zaletami CNC, zmieniło ono sposób projektowania i wytwarzania części. Przy tak gwałtownym wzroście, wiele osób zastanawia się, jak rozwinie się przyszłość technologii CNC?
Przemysł precyzyjnej obróbki części mechanicznych rozwija się obecnie bardzo szybko. Jak wykorzystać szansę w obecnej sytuacji, wszyscy uczestnicy branży muszą zrozumieć tendencje rozwojowe naszego przemysłu obróbki części mechanicznych. Oto 6 punktów z naszego SANS Machining i krótka analiza przyszłych trendów rozwojowych przemysłu obróbki części mechanicznych:

1. Złożone Obróbka Technologia

Wraz z postępem technologii maszyn CNC, technologia obróbki złożonej staje się coraz bardziej dojrzała, w tym frezowanie-obracanie, toczenie-frezowanie, toczenie-wiercenie-obróbka przekładni, toczenie i szlifowanie, formowanie obróbki złożonej, specjalna obróbka złożona i tak dalej, wydajność obróbki precyzyjnej znacznie się poprawiła.

2. Inteligentna strona Technologia Obróbki

Istnieją nowe przełomy w inteligentnej technologii maszyn CNC, które są bardziej odzwierciedlone w wydajności systemu CNC. Takie jak: automatyczna regulacja zakłóceń i funkcja antykolizyjna, funkcja ochrony przed wyłączeniem zasilania przedmiotu obrabianego automatycznie opuszczającego bezpieczny obszar po awarii zasilania, wykrywanie obrabianych części i funkcja automatycznego uczenia się kompensacji, inteligencja poprawia funkcję i jakość maszyny.

3. Połączenie CNC i robota jest bardziej efektywne

Koncepcja CNC ogranicza funkcje programów CNC do sterowania maszynami, które stanowią część procesu produkcyjnego. Innym rozwiązaniem stosowanym przez producentów jest system wzajemnych połączeń, który upraszcza maszyny CNC i integruje je z innymi programami i maszynami. Wchodzimy w posiadanie robota. Zazwyczaj maszyny CNC i roboty są połączone w warsztacie.

W przyszłości programiści CNC, projektanci maszyn i producenci robotów mogą stworzyć prosty język programowania, aby osiągnąć lepszą interakcję między robotami i maszynami CNC. Najnowsze osiągnięcia obejmują umożliwienie operatorom CNC sterowania interfejsem pomiędzy robotami i maszynami CNC za pomocą jednego panelu.

Dzięki lepszej współpracy, elastyczne połączenie robota i hosta jest szeroko stosowane, co sprawia, że linia elastyczna jest bardziej elastyczna, dalej rozszerza swoje funkcje, dalej skraca linię elastyczną i zwiększa wydajność. Zastosowano roboty i centra obróbcze, tokarki i frezarki, szlifierki, maszyny do obróbki kół zębatych, szlifierki, maszyny do obróbki elektrycznej, piły, tłoczniki, maszyny do obróbki laserowej, maszyny do cięcia wodą i inne formy elastycznych jednostek i elastycznych linii produkcyjnych.

4. Cyfryzacja

Cyfryzacja brzmi jak słowo z filmu "Tron": reprezentacja obiektów lub procesów w świecie wirtualnym, dzięki czemu ludzie mogą symulować ruch, przewidywać działania i zapewniać lepszy wgląd w sytuację. Cyfryzacja to rosnący trend w dziedzinie przemysłu, a proces ten przeniknął do każdego zakątka hali produkcyjnej.

Czym jest cyfryzacja?

Dyrektor generalny jednostki biznesowej Siemens Motion Control, dr Wolfgang Heuring, powiedział: "Cyfryzacja ma fundamentalnie przekształcić i rozwinąć przemysł obrabiarkowy. Łącząc świat cyfrowy i rzeczywisty, będziemy w stanie otworzyć nowe, znaczące możliwości zwiększenia wydajności i opracowania zupełnie nowych modeli biznesowych." "Dotyczy to zarówno tych, którzy budują maszyny, jak i tych, którzy z nich korzystają" - kontynuował. "I dotyczy to w takim samym stopniu małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych graczy w branży. Digitalizacja jest główną siłą napędową wzrostu i rentowności w przemyśle obrabiarkowym, zarówno w skali lokalnej, jak i światowej."

Gdy rozpocznie się cyfryzacja, przemysł maszynowy i narzędziowy nie pozostanie w tyle. W rzeczywistości połączenie świata rzeczywistego z cyfrowym może przynieść ogromne możliwości. W rezultacie zwiększy to produktywność i przyczyni się do rozwoju nowych modeli biznesowych.

Cyfryzacja wiąże się z gromadzeniem dużych ilości danych dotyczących temperatury, siły i drgań. Dane te trafią następnie do chmury, gdzie zostaną przetworzone, przeanalizowane i przekształcone w kopię roboczą. Posiadanie większej ilości danych umożliwia tworzenie dokładniejszych bliźniaków wirtualnych. Wirtualne bliźniaki będą w stanie zapewnić dokładniejsze i bardziej realistyczne symulacje. Inżynierowie projektanci będą wykorzystywać wyniki symulacji do planowania procesu obróbki, aby zmaksymalizować dokładność i wydajność maszyny oraz produkować mniej nieekonomicznych części.

5. Strona Eajwyższy Accuracy Contynuuje To Idoskonalimy

Wraz z rozwojem przemysłu wytwórczego, obecna obróbka precyzyjna rozwija się z procesów na poziomie mikronów i submikronów. W przyszłości precyzja obróbki zwykłej, precyzyjnej i ultra-precyzyjnej może osiągnąć odpowiednio 1um, 0,01um i 0,001um. Co więcej, obróbka precyzyjna zbliża się do poziomu dokładności obróbki atomowej. Dzięki ciągłej poprawie ekstremalnej dokładności, stworzyła ona warunki dla rozwoju i postępu nauki i technologii, a także zapewniła dobre środki materiałowe do mechanicznej obróbki na zimno. Precyzja specjalnej obróbki z wykorzystaniem energii optycznej, elektrycznej, chemicznej i innej może osiągnąć poziom nanometrów.

Dzięki optymalizacji konstrukcji maszyn, superwykończeniu i precyzyjnemu montażowi części maszyn oraz zastosowaniu precyzyjnego sterowania w pełnej pętli i technologii dynamicznej kompensacji błędów, takich jak temperatura i drgania, weszła ona w erę superwykończenia na poziomie submikronowym i nano. Wydajność komponentów funkcjonalnych stale się poprawia. Komponenty funkcjonalne rozwijają się w kierunku dużych prędkości, wysokiej precyzji, dużej mocy i inteligencji, a ich zastosowania są już dojrzałe. Promowanie i stosowanie silników liniowych, wysokowydajnych liniowych elementów tocznych, precyzyjnych zespołów wrzecion i innych elementów funkcjonalnych znacznie podniosło poziom techniczny obrabiarek CNC.

6. Personalizacja, Smaller Ai Mwiększenie dostępności cenowej

Jeszcze kilka lat temu nie sądziliśmy, że druk 3D jest możliwy do wykonania, ale obecnie stał się jednym z najpopularniejszych procesów zastępujących tradycyjne metody produkcji. Nazywa się go wytwarzaniem addytywnym, ponieważ wykorzystuje technologię komputerowego sterowania numerycznego do tworzenia warstw materiałów w części. W rezultacie uzyskuje się precyzję i dokładność części. Drukarki 3D są łatwe w użyciu i niedrogie, nawet osoby prywatne mogą je produkować w domu. W przyszłości będą mogły drukować złożone materiały i większość części samolotów.

Jeśli chodzi o technologię CNC, wiele maszyn CNC obniżyło swoje ceny i stało się bardziej dostępnych dla społeczeństwa. Oprócz obniżenia kosztów, maszyny CNC są także łatwiejsze w obsłudze. Nie trzeba być biegłym w matematyce ani mieć doświadczenia w produkcji, aby zmontować i używać frezarki CNC, tokarki czy przecinarki plazmowej. Główna różnica między maszynami CNC a drukarkami 3D polega na tym, że narzędzia CNC mogą usuwać (lub odejmować) duże kawałki materiału w celu tworzenia obiektów, natomiast drukarki 3D mogą dodawać materiały.

Podobnie jak osobiste komputery stacjonarne, laptopy i telefony komórkowe, maszyny CNC stają się coraz mniejsze i mniejsze. Stają się coraz bardziej kompaktowe, co ułatwia również ich przechowywanie. Dlatego coraz więcej osób wyposaża swoje warsztaty w obrabiarki CNC, a coraz więcej entuzjastów maszyn i produkcji ma możliwość przechowywania i używania obrabiarek CNC w domu. Ta tendencja może się utrzymać, a maszyny te będą zyskiwały coraz więcej niestandardowych funkcji.

CNC zmieniło proces produkcyjny na całym świecie, torując drogę do masowej produkcji produktów i części. Wciąż istnieje wiele niewykorzystanych i istotnych osiągnięć CNC, które zmienią rozwój branży w przyszłości. Pomimo tych zmian w wielu branżach, obróbka CNC bez wątpienia ma przed sobą świetlaną przyszłość. Każda technologia może ułatwić nam życie. Wspaniale jest widzieć, że każda technologia może uczynić nasze życie łatwiejszym i bardziej wydajnym.

Wraz z ciągłym rozwojem mniejszych, bardziej przystępnych cenowo urządzeń CNC, kolejny wielki wynalazca może być w stanie wykorzystać maszyny CNC do osiągnięcia niewiarygodnego sukcesu we własnym salonie.