Post

Jak obróbka CNC zmienia współczesny przemysł wytwórczy?

Wraz z ciągłym postępem produkcji społecznej oraz nauki i techniki w nieskończoność pojawiają się nowe produkty. Przemysł maszynowy jest podstawą przemysłu krajowego, a produkty stają się coraz bardziej wyrafinowane i złożone, zwłaszcza w ważnych gałęziach przemysłu, takich jak przemysł wojskowy i lotniczy, które mają wyższe wymagania wobec produktów. Oczywiste jest, że zwykłe maszyny lub wysoko wyspecjalizowane maszyny automatyczne nie są w stanie im sprostać. Dzięki temu, że Chiny stały się największym na świecie krajem pod względem konsumpcji i importu maszyn, trend rozwoju nowoczesnej produkcji w Chinach jest nie do zatrzymania. (Zalety outsourcingu obróbki CNC do Chin)

Zastosowanie technologii CNC nie tylko przyniosło rewolucyjne zmiany w tradycyjnym przemyśle wytwórczym i sprawiło, że produkcja stała się symbolem industrializacji, ale wraz z ciągłym rozwojem technologii CNC i poszerzaniem obszarów zastosowań, odegrało rolę w rozwoju niektórych gałęzi przemysłu ważnych dla gospodarki narodowej i utrzymania ludzi. Coraz ważniejszą rolę, zwłaszcza w przemyśle wojskowym, odgrywa technologia CNC, ponieważ wymagania dotyczące dokładności jej produktów są dość surowe.

Od momentu powstania w 1940 r. komputerowe sterowanie numeryczne lub obróbka CNC stały się najczęściej stosowanym narzędziem w niemal każdej gałęzi przemysłu wytwórczego. Z dumą przypomina nam, jak długą drogę przebyła technologia produkcji. Przyjrzyjmy się zatem, w jaki sposób obróbka CNC zmienia współczesną produkcję.

Poniżej przedstawiamy 6 cech, które sprawiają, że obróbka CNC jest branżą produkcyjną w obecnych czasach.

1. Wysoka Prewizja

Maszyny sterowane numerycznie są przetwarzane w formie numerycznej. Obecnie równoważnik impulsu maszyny CNC osiąga wartość 0,001, a luz łańcucha posuwu i błąd skoku śruby prowadzącej mogą być kompensowane przez urządzenie CNC. Dlatego maszyna CNC może osiągnąć wysoką dokładność obróbki. W przypadku średnich i małych maszyn CNC dokładność pozycjonowania może na ogół osiągnąć 0,03, a dokładność pozycjonowania powtórzenia wynosi 0,01.

Jedyną możliwą przyczyną awarii produktu są błędy we wprowadzaniu poleceń lub w samym sprzęcie, które można łatwo skorygować.

Maszyny CNC są stosowane w branżach, w których produkty mają krytyczne znaczenie. Na przykład sprzęt medyczny, samochody i samoloty wymagają wysokiej precyzji w procesie produkcyjnym, aby wytwarzać produkty wysokiej jakości. Wszelkie błędy w produkcji mogą spowodować awarię produktu, a nawet obrażenia ciała lub śmierć. Wszystkie te czynniki sprawiają, że obróbka CNC jest idealnym wyborem dla szybkiej produkcji z minimalną ilością błędów.

2. Mocna strona Adaptacyjność To Rodzaj obróbki.

W przypadku zmiany części do obróbki na maszynie CNC wystarczy przeprogramować program i wprowadzić nowy program, aby wykonać obróbkę nowych części. Zapewnia to dużą wygodę w przypadku produkcji jednostkowej, małoseryjnej oraz produkcji próbnej nowych produktów o złożonej strukturze. W przypadku precyzyjnych i złożonych części, których obróbka na zwykłej maszynie ręcznej jest trudna lub niemożliwa, maszyna CNC może również realizować obróbkę automatyczną.

3. Wysoki stopień automatyzacji i niska pracochłonność.

Obróbka części przez maszynę CNC jest wykonywana automatycznie, zgodnie z zaprogramowanym programem. Operator nie musi wykonywać skomplikowanych, powtarzających się czynności manualnych, z wyjątkiem umieszczania taśmy dziurkowanej lub obsługi klawiatury, ładowania i rozładowywania obrabianych przedmiotów, pośredniego wykrywania kluczowych procesów i obserwowania pracy maszyny, co znacznie zmniejsza pracochłonność i napięcie. Ponadto maszyny CNC mają zazwyczaj lepszą ochronę bezpieczeństwa, automatyczne usuwanie wiórów, automatyczne chłodzenie i automatyczne urządzenia smarujące, a warunki pracy operatora również ulegają znacznej poprawie.

Maszyny te wykonują dużą liczbę specjalistycznych zadań, takich jak toczenie, cięcie plazmowe i laserowe, frezowanie itp. Maszyny CNC stały się najbardziej niezawodnym narzędziem produkcji masowej w każdej gałęzi przemysłu, od części dostosowanych do potrzeb klienta po wytwarzanie kompletnych produktów.

Na przykład przemysł motoryzacyjny może wykorzystać funkcje maszyn CNC (takie jak produkcja metali na zamówienie, powlekanie farbą, produkcja części pomocniczych i tworzenie funkcjonalnych prototypów) do masowej produkcji samochodów. Skraca to także czas od zaprojektowania produktu do wytworzenia produktu końcowego.

4. Wysoka wydajność produkcji.

Czas potrzebny na obróbkę części obejmuje głównie dwie części: czas manewrowania i czas pomocniczy. Prędkość obrotowa wrzeciona i posuw maszyny CNC mają większy zakres zmian niż zwykła maszyna, więc w każdym procesie maszyny CNC można wybrać najbardziej korzystną wielkość cięcia. Ze względu na sztywność konstrukcji maszyny CNC, umożliwia ona wydajne cięcie z dużą ilością cięcia, co poprawia wydajność cięcia i oszczędza czas manewrowania. Ponieważ ruchome części maszyny CNC mają dużą prędkość ruchu jałowego, czas mocowania i czas pomocniczy przedmiotu obrabianego są krótsze niż w przypadku maszyny ogólnej.

Gdy maszyna CNC wymienia obrobione części, ponowne ustawianie maszyny jest prawie niepotrzebne, co pozwala zaoszczędzić czas instalacji i regulacji części. Jakość obróbki na maszynach CNC jest stabilna i na ogół przeprowadza się tylko kontrolę pierwszej części i kontrolę próbek kluczowych wymiarów pomiędzy procedurami, co pozwala zaoszczędzić czas przestojów. Podczas przetwarzania na centrum obróbczym, maszyna realizuje ciągłe przetwarzanie wielu procedur, a poprawa wydajności produkcji jest bardziej oczywista.

5. Dostosowanie

Maszyna CNC może zapewnić ostateczne dostosowanie wymiarów produktu i wykonywanie różnych zadań. Wystarczy tylko zmienić niektóre specyfikacje we wprowadzanych danych, a następnie maszyna CNC stworzy produkty o różnych rozmiarach.

Maszyny te mają również różne profesjonalne zastosowania, takie jak drukarki 3D, niestandardowe tokarki i frezarki, precyzyjne cięcie itp.

Przemysł zazwyczaj musi wprowadzić pewne zmiany w procesie przetwarzania surowców, aby obniżyć koszty i zwiększyć wydajność. Dzięki obróbce CNC można to zrobić bez zatrzymywania całego procesu produkcyjnego.

6. Dobra strona Economic Borzyści.

Chociaż maszyny CNC są drogie, a amortyzacja sprzętu przypisanego do każdej części podczas obróbki jest wysoka, to w przypadku produkcji jednostkowej i małoseryjnej mają one następujące zalety:

1) Oszczędność czasu na znakowanie, skrócenie czasu regulacji, obróbki i kontroli, a tym samym obniżenie kosztów produkcji.

2) Nie ma potrzeby wykonywania specjalnych uchwytów, co pozwala zaoszczędzić koszty sprzętu do obróbki.

3) Dokładność obróbki jest stabilna, wskaźnik braków jest zmniejszony, a koszty produkcji są niższe.

4) Maszyna CNC może realizować wiele funkcji w jednej maszynie, oszczędzając powierzchnię zakładu i inwestycje w zakład.

Wnioski

Podsumowując, niezależnie od rodzaju produkowanych wyrobów, obróbka CNC będzie nieodłączną częścią warsztatu produkcyjnego. Jeśli potrzebujesz precyzyjnej obróbki, ale nie masz fabryki, to nie ma znaczenia, możesz otrzymać produkty od nas. Jako fabryka z ponad 10-letnim doświadczeniem w obróbce precyzyjnej, zawsze kierowaliśmy się zasadą jakość przede wszystkim, wyślij nam rysunki na zapytania i osiągnij współpracę win-win.