Post

Rodzaje błędów obróbki aluminium i sposoby na ich redukcję

Aluminium jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych metali na ziemi. Wykonuje również szereg funkcji w branżach od motoryzacyjnej, lotniczej i kosmicznej po budownictwo. Jego stop jest unikalny w naturze i ma niesamowite cechy.

Co szczególnie musimy kontrolować podczas obróbki profili aluminiowych jest błędy obróbki, ale niektóre błędy są nieuniknione. Dziś przedstawimy kilka błędów obróbki wykańczającej profili aluminiowych. Ponadto, będziemy również wprowadzać rozwiązania do obróbki aluminium. Niewłaściwa metoda w produkcji.

Aluminium Machining Error Typ:

1. Fixture Error :

W procesie wykańczania przemysłowego profilu aluminiowego, uchwyt jest, aby części przetwarzania, narzędzie i tokarka CNC pochodzą z odpowiedniej części, a błąd pozycji oprzyrządowania jest bardzo szkodliwe dla błędu wykończenia profilu aluminiowego.

2. CNC Lathe Error :

CNC tokarka błąd obejmuje błąd szyny ślizgowej, błąd obrotu łożyska wrzeciona i błąd przekładni. Niepowodzenie tych trzech błędów spowoduje błędy w procesie wykańczania przemysłowych profili aluminiowych.

Więcej na: http://kolo-lancuchowe.pl

3. Błąd narzędzia:

Narzędzie zostanie uszkodzone podczas procesu wiercenia, a uszkodzone narzędzie zmieni specyfikacje i wygląd profilu. Dlatego konieczne jest, aby zmienić narzędzie często, aby sprawdzić poziom uszkodzenia narzędzia.

4. Dokładny błąd pozycjonowania :

Przemysłowe profile aluminiowe nie pokrywają się z pozycją obróbki obrabiarki na warstwie wierzchniej. Dokładne pozycjonowanie jest zabronione, aby powodować błędy. Generalnie nie jest łatwo spowodować podczas wykańczania procesu cięcia laserowego, i jest zwykle spowodowane na wczesnym etapie wykończenia.

5.Błąd regulacji :

W procesie wykańczania profilu aluminiowego, profil jest ogólnie dostosowany, a błąd w procesie regulacji jest bardzo łatwy do spowodowania. Dlatego błędy regulacji muszą być brane pod uwagę w procesie produkcji i przetwarzania, a błędy regulacji należy unikać w jak największym stopniu.

6. Dokładny błąd pomiaru :

Ponieważ instrument pomiarowy, precyzyjna metoda pomiaru i jego subiektywne czynniki mogą wszystkie ewentualnie zaszkodzić dokładności błędu pomiaru.

 

Jak Can We Redukować Errors In Aaluminium Machining Produkcja?

W ciągu wielu lat pracy w branży obróbki aluminium, zaproponowaliśmy szereg metod redukcji błędów. Oto kluczowy sposób, w jaki możemy osiągnąć ten cel.

Redukcja TInternetowy Stress Of Metal Psztuki

Strumień wymiarowy pochodzi głównie z naprężeń wewnętrznych. Siły zewnętrzne mogą, ale nie muszą występować. Istnieją dwie główne metody redukcji błędów spowodowanych naprężeniami wewnętrznymi w obróbce aluminium. Pierwszą z nich jest obróbka wibracyjna detalu. Drugą jest naturalne starzenie się detalu.

Inną metodą jest odkształcanie tworzywa w sposób kontrolowany. W tym celu możemy zastosować obciążenia rozciągające lub ściskające. Tę metodę stosujemy tylko w przypadku odkuwek matrycowych otwartych. Dodatkowo, możemy zdecydować się na przeprowadzenie obróbki cieplnej. Polega ona na cyklicznym poddawaniu aluminium działaniu temperatury poniżej zera. Pozwala to na zmniejszenie nacisku nawet o 25%.

Popraw Ton Cutting Ability Of Tools

Prawidłowy dobór parametrów obróbki aluminium będzie miał bezpośredni wpływ na wyniki. Ma to wpływ na straty ciepła i siłę skrawania. Jest to główny parametr, który musimy brać pod uwagę przy doborze struktury narzędzia.

Po pierwsze, narzędzia używane do obróbki aluminium szlifujemy prawidłowo. Dzięki temu możemy zastosować kąty natarcia i kąty boczne. Większe kąty natarcia stosujemy w narzędziach przystosowanych do kontaktu końcowego. Pomagają nam one również w obróbce bardziej miękkich stopów aluminium, ponieważ ich krawędzie tnące są ostrzejsze.

Zazwyczaj wykonujemy większe kąty wypukłości. Wpływa to bezpośrednio na zużycie jego powierzchni. Ponadto, ma to wpływ na jakość końcowego lakieru. Czasami stosujemy mniejszy kąt grzbietu. W tym przypadku wymagana jest obróbka zgrubna i szybki posuw. W precyzyjnej obróbce aluminium CNC, musimy zredukować wady sprężystości. Musimy również zapewnić, że tarcie między przedmiotem obrabianym a narzędziem jest niskie.

Popraw Workodzieło Clamowanie

Mamy dwie główne metody, aby lepiej mocować aluminiowe elementy obrabiane. Nie używamy trójszczękowego uchwytu samocentrującego do mocowania cienkościennego cylindra. Ponieważ spowoduje to błędy. Dlatego wybraliśmy metodę kompresji twarzy końca. Wymaga to ściśnięcia powierzchni czołowej za pomocą płyty pokrywy, a następnie dokręcenia jej za pomocą nakrętki. Ta metoda jest bardziej dokładna. Druga metoda polega na zastosowaniu przyssawek na cienkościennych panelach. Pozwala nam to na równomierne rozłożenie siły docisku do cienkiej płyty. Dzięki temu możemy zmniejszyć błędy w obróbce aluminium. Dodatkowe metody wymagają traktowania płynnymi mediami w celu uniknięcia błędów mocowania.