Post

Części precyzyjne CNC Proces obróbki na zamówienie

Obecny przemysł w coraz większym stopniu nastawiony jest na obsługę pojedynczych nabywców. Oznacza to, że dany produkt jest tworzony z myślą o jednej osobie. Oryginalny produkt może mieć pewne standardowe funkcje podstawowe, ale i tak jest dostosowywany do potrzeb pojedynczego klienta. Jest to wynik ogólnego wzrostu rozwoju technologii produkcji, który spowodował wzrost liczby usług.

Gdy wspomnieliśmy o przemyśle, na szczycie listy części obrabianych na zamówienie znalazły się warsztaty maszynowe. Są to miejsca, w których pojedynczy klient może obrabiać pojedynczą część wyłącznie dla siebie. Oczywiście cena tej usługi jest obecnie dość wysoka, ale wraz z wdrożeniem nowej metody cena spada. Być może w pewnym okresie każdy produkt będzie dostosowywany do potrzeb każdego klienta.

Jakie są sposoby dostosowywania produktów?

Klienci mogą uzyskać produkty dostosowane do swoich potrzeb na różne sposoby:

- Samokształcenie.

Na przykład, klient zna już część, której potrzebuje, więc może stworzyć jej rysunek lub nawet model 3D, a następnie przyjść do zakładu mechanicznego i zamówić ją do produkcji.

- Rozwój skoordynowany.

Gdy nie ma pełnej jasności co do projektu lub jego perspektyw, jest to dobry sposób na uzyskanie niestandardowych projektów i części obrabianych. Stawia to pewne wymagania wobec warsztatu mechanicznego (np. działu konstrukcyjnego). Klient kontaktuje się z działem i wspólnie tworzą projekt niestandardowy.

- Dostosowywanie adaptacyjne.

Ta metoda ułatwia pracę producentowi, ale nakłada wiele ograniczeń na klienta. Metoda ta polega na tworzeniu podstawowych komponentów, które mogą być modyfikowane zgodnie z potrzebami klienta. Stosując tę metodę, producenci mogą wytwarzać dużą liczbę produktów o pewnym stopniu dostosowania do potrzeb klienta, nie tracąc zbyt wiele czasu na ponowne dostosowywanie procesu produkcyjnego.

Mechaniczna Workshop Rymagania

Jeśli celem warsztatu jest wyprodukowanie pojedynczej części na zamówienie klienta, musi on w jakiś sposób dostosować produkcję. Po pierwsze, obróbka na zamówienie obejmuje niewielką liczbę różnych części produkcyjnych. Oznacza to, że producenci będą musieli stworzyć nowy proces produkcyjny, tworząc od podstaw program CNC dla każdej części, co sprawia, że usługi obróbki CNC dla nowych produktów są łatwiejsze.

Biorąc pod uwagę, że istnieją tysiące rodzajów części, a każda z nich ma swoje własne wymagania dotyczące materiałów i geometrii, skrócenie czasu dostawy jest głównym i najtrudniejszym zadaniem, które producenci muszą rozwiązać.

Aby skrócić czas potrzebny na znalezienie materiałów, producenci muszą zapewnić standardowe zapasy dla jak najszerszej gamy materiałów.

W warsztacie musi się też znajdować jak najwięcej różnych maszyn, narzędzi i noży. Samo posiadanie dwóch tokarek i jednej szlifierki lub utrata zamówienia z powodu braku odpowiednich narzędzi i noży jest złą strategią.

Producenci muszą być przygotowani do produkcji jak największej liczby różnych rodzajów obrabianych części, w tym części z tworzyw sztucznych i metalu (stali i aluminium).

Co to jest Are Machowane Partości?

Części obrobione można zobaczyć wszędzie w naszym codziennym życiu. Można zrozumieć koncepcję części, począwszy od prostego projektu, poprzez obróbkę i ukończenie pracy, aż po użycie różnych narzędzi w precyzyjnych miejscach dla każdego wykończenia powierzchni. Produkcja tych niestandardowych elementów wymaga odpowiedniej technologii lub dużego doświadczenia, które jest szybkie i opłacalne.

Nowoczesna produkcja małoseryjna różni się znacznie od produkcji masowej. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na części niestandardowe, ten rodzaj produkcji staje się coraz bardziej popularny, dlatego wiele badań i rozwoju ma na celu poprawę wydajności elastycznych systemów produkcyjnych.

Nowoczesne mechanizmy oprzyrządowania umożliwiają producentom instalowanie dużej liczby narzędzi na tokarce, dzięki czemu czas potrzebny na wymianę narzędzi podczas obróbki jest minimalizowany.

Prawie wszystkie typy nowoczesnych obrabiarek CNC można wyposażyć w specjalną sondę. Wówczas sonda służy do pomiaru rzeczywistego rozmiaru i położenia stałego zapasu, co całkowicie eliminuje błędy pozycjonowania. Można ją również wykorzystać do pomiaru rzeczywistych rozmiarów części na określonych etapach procesu produkcyjnego, aby zapewnić, że w przypadku wystąpienia jakichkolwiek błędów można je wykryć i skorygować na jak najwcześniejszym etapie, co pozwoli zminimalizować straty czasu.

Oprócz metod obróbki precyzyjnej, duże części metalowe są zwykle obrabiane za pomocą obróbki w 2-4 osiach (toczenie, szlifowanie, frezowanie), co pozwala uzyskać niezrównaną precyzję. Dzięki zaawansowanemu technologicznie cięciu CNC i obróbce 4-osiowej można uzyskać gładki, dobrze wykonany efekt polerowania.