Post

3 metody obróbki gwintów na centrum obróbczym CNC

3 Metody Of Thread Machining On CNC Mobróbka Center

Każdy z nas doskonale rozumie korzyści płynące z zastosowania centrum obróbczego CNC do obróbki detali. Dziś podzielę się z Państwem metodami obróbki gwintów. Istnieją 3 metody obróbki gwintów przez centrum obróbcze CNC: frezowanie gwintów, obróbka stuknięć i obróbka picking.

1. Metodafrezowania gwintów

Frezowanie wątku jest użycie narzędzi frezowania wątku do przetwarzania dużych otworów gwintów, jak również przetwarzanie gwintowanych otworów trudnych do obróbki materiałów. Charakteryzuje się następującymi cechami:

 1. Narzędzie jest zazwyczaj wykonane z twardego materiału stopowego, który ma wysoką prędkość, wysoką precyzję frezowania gwintu i wysoką wydajność przetwarzania.
 2. Z tego samego skoku, bez względu na to, czy jest to lewy gwint czy prawy gwint, jedno narzędzie może być używane, co zmniejsza koszty narzędzia.
 3. Metoda frezowania gwintów jest szczególnie odpowiednia do obróbki gwintów stali nierdzewnej, miedzi i innych trudnych do obróbki materiałów. Jest łatwy do usunięcia wiórów i chłodzenia, może zapewnić jakość i bezpieczeństwo przetwarzania.
 4. Nie ma przedniej prowadnicy narzędzia, jest to bardziej wygodne do przetwarzania ślepych otworów z krótkimi gwintowanymi otworami dolnymi lub otworami bez podcięć.

Narzędzia do frezowania gwintów są podzielone na dwa rodzaje: zaciskane maszynowo frezy z ostrzami z węglika spiekanego i integralne frezy z węglika spiekanego. Narzędzia mocowane maszynowo mogą obrabiać otwory o głębokości gwintu mniejszej niż długość ostrza, a także mogą obrabiać otwory o głębokości gwintu większej niż długość ostrza. Otwór, a integralny frez węglikowy jest używany do obróbki otworu, którego głębokość gwintu jest mniejsza niż długość narzędzia.

Uwaga do frezowania gwintów Programowanie CNC: tak, aby nie spowodować uszkodzenia narzędzia lub błędów przetwarzania.

 1. Po przetworzeniu gwintowanego otworu dolnego, użyj wiertła do obróbki otworu o małej średnicy, a następnie użyj wytaczania do obróbki większego otworu, aby zapewnić dokładność gwintowanego otworu dolnego.
 2. Narzędzie zazwyczaj używa ścieżki łuku 1/2 koła do cięcia w i na zewnątrz, aby zapewnić kształt gwintu, a wartość kompensacji promienia narzędzia powinna być wprowadzona w tym czasie.

2. Tap Obróbka Metoda

Nadaje się do gwintowanych otworów o małych średnicach lub niskich wymaganiach dokładności położenia otworu. Ogólnie rzecz biorąc, średnica gwintowanego otworu dolnego jest bliska górnej granicy tolerancji średnicy gwintowanego otworu dolnego, co może zmniejszyć naddatek na obróbkę kranu i zmniejszyć obciążenie kranu. Zwiększ żywotność kranu.

Każdy powinien wybrać odpowiedni kran w zależności od materiału, który ma być przetwarzany. W porównaniu z frezem i frezem do wytaczania, kran jest bardzo wrażliwy na przetwarzany materiał. Krany są podzielone na krany z otworami przelotowymi i krany z otworami ślepymi. Wiodący koniec kranu z otworem przelotowym jest długi, co jest przednim usuwaniem wiórów. Kiedy ślepy otwór jest przetwarzany, nie można zagwarantować głębokości przetwarzania wątku. Zwróć uwagę na różnicę między nimi. Podczas używania elastycznego uchwytu do gwintowania należy pamiętać, że średnica trzpienia gwintownika i szerokość kwadratu powinny być takie same jak w uchwycie do gwintowania. Średnica trzpienia gwintownika do gwintowania na sztywno powinna być taka sama jak średnica tulei sprężynowej.

Programowanie metody przetwarzania kranu jest stosunkowo proste, wszystkie są w trybie stałym, wystarczy dodać wartość parametru, należy zauważyć, że format podprogramu jest inny dla różnych systemów CNC, a reprezentatywne znaczenie wartości parametru jest inne.

3. Pick Obróbka Metoda

Metoda frezowania jest odpowiednia do obróbki dużych otworów gwintowanych na częściach pudełkowych, lub gdy nie ma gwintownika i frezu do gwintów, ta metoda jest używana do zainstalowania narzędzia do toczenia gwintów na wytaczadle, aby wykonać wytaczanie gwintów. Istnieje kilka środków ostrożności przy stosowaniu metody obróbki "pick and button":

 1. Musi istnieć czas opóźnienia przy uruchamianiu wrzeciona, aby zapewnić osiągnięcie przez wrzeciono znamionowej prędkości obrotowej.
 2. Ostrzenie narzędzi do gwintów do szlifowania ręcznego nie może być symetryczne i nie można stosować odwrotnej retrakcji. Wrzeciono powinno być używane do orientacji frezu, aby poruszać się promieniowo, a następnie wycofać.
 3. Uchwyt narzędziowy musi być dokładny i zgodny z położeniem szczeliny narzędziowej, w przeciwnym razie nie można używać wielu uchwytów narzędziowych do obróbki, co spowoduje przypadkowe zatrzaśnięcie.
 4. Podczas wybierania klamry należy uważać, aby nie wybrać go jednym nożem, nawet bardzo cienką klamrą, w przeciwnym razie spowoduje to utratę zębów i słabą chropowatość powierzchni, więc powinieneś podzielić go na wiele noży do wybierania.
 5. Metoda przetwarzania klamer jest odpowiednia tylko dla pojedynczych sztuk, małych partii, specjalnych gwintów pitch i nie ma odpowiednich narzędzi, a wydajność przetwarzania jest niska.

Metoda obróbki klamry w centrum obróbczym CNC jest tylko tymczasową metodą awaryjną. Zaleca się stosowanie metody obróbki gwintów do przetwarzania narzędzia, aby skutecznie poprawić wydajność i jakość obróbki gwintów, zmniejszyć koszty przetwarzania i poprawić wydajność centrum obróbczego.