Post

Jak wybrać odpowiednią usługę obróbki CNC?

W ostatnich latach niektóre branże (zwłaszcza motoryzacyjna i medyczna) odnotowują rekordowe wzrosty i zyski, a zapotrzebowanie na części mechaniczne (zwłaszcza te produkowane przez firmy zajmujące się maszynami precyzyjnymi) wzrosło w niespotykanym dotąd stopniu. Obróbka CNC stanowi podstawę każdego przemysłu wytwórczego. Jest to najczęściej stosowany proces w produkcji przemysłowej i prototypowaniu. W związku z tym pracownicy działów zaopatrzenia stają przed poważnymi wyzwaniami, poszukując zdolnych partnerów w zakresie obróbki i dostaw. Przed wyborem najlepszego partnera w zakresie obróbki mechanicznej, muszą oni zbadać każdą opcję pod wieloma kątami i zrozumieć wszystkie aspekty obróbki mechanicznej części i montażu.

Wybór odpowiedniego partnera w zakresie obróbki CNC dla firmy może zmniejszyć ilość pracy i pomóc zwiększyć wydajność produkcji w dłuższej perspektywie. Jednakże, wybór niewłaściwego dostawcy usług obróbki skrawaniem może zmarnować wiele pieniędzy, a zmiana dostawcy usług może wiązać się z wyższą ceną.

Jak wybrać odpowiedniego dostawcę usług obróbki skrawaniem CNC, SANS łączy lata udanych doświadczeń w zakresie obróbki skrawaniem, wymienia poniższe 12 wskazówek, które mają nadzieję Ci pomóc.

1. Szukaj wartości długoterminowej, a nie tylko najtańszej ceny

Wysyłając zamówienie na obróbkę, inwestujesz w firmę czas i pieniądze. Wybierając dostawcę tylko na podstawie niskich cen, możesz zmarnować swój czas, pieniądze i energię. Szczególnie w przypadku, gdy firma potrzebuje dokładności produktu, dostawcy wysokiej jakości dysponują sprzętem, który może zapewnić wymagane dokładne wyniki przetwarzania, a ponadto poświęcą czas na nawiązanie długoterminowej współpracy z klientem, aby mieć pewność, że przewyższą jego oczekiwania.

Niskie ceny często oznaczają niską jakość. Nie popełniaj tego błędu. Porównując dostawców, nie kieruj się tylko cenami. Biorąc pod uwagę długoterminowy zwrot wartości, w porównaniu z tanimi, lepszym wyborem będzie terminowa dostawa i dobra jakość.

2. Czy mają bogate doświadczenie

Wybór producenta, który od dłuższego czasu działa w branży obróbki CNC, zaoszczędzi Ci wielu kłopotów. Długość czasu, przez jaki firma prowadzi działalność, może być dowodem na to, że jej produkty i usługi są w dobrym stanie. Ogólnie rzecz biorąc, im dłużej firma zajmuje się obróbką CNC, tym więcej doświadczenia i umiejętności w zakresie obróbki mechanicznej nabywa i tym większe jest prawdopodobieństwo, że spełni wymagania klienta. W Chinach, w przypadku tradycyjnych branż, takich jak obróbka CNC, firmy z ponad 10-letnim doświadczeniem będą dobrym początkiem.

3. Upewnij się, że mają wymaganą zdolność produkcyjną

Przed wyborem dostawcy usług obróbki skrawaniem dla swojej firmy, należy upewnić się, że warsztat posiada funkcje wymagane w danym projekcie. Należy zapytać o rodzaj dostępnego wyposażenia. Czy firma posiada niezbędne umiejętności i maszyny do frezowania, szlifowania tokarskiego, WEDM itp. Czy dysponuje centrum obróbczym 3/4/5-osiowym, które może obsługiwać złożone projekty obróbcze?

Jeśli obrabiana część jest zbyt duża dla stołu maszyny, może wymagać usług obróbki ręcznej. Warsztat obróbki skrawaniem powinien zapewnić również takie części, zwłaszcza jeśli potrzebujesz tylko niewielkiej ilości części. Frezowanie ręczne zapewnia warsztatowi elastyczność, dzięki czemu może on również wykonywać naprawy i projekty niestandardowe, a także zapewnia elastyczność i więcej korzyści przy tworzeniu większej liczby rodzajów części.

4. Czy może zagwarantować jakość produktów

Zapytaj, czy zakład obróbki skrawaniem, z którego chcesz skorzystać, posiada sprzęt do sprawdzania swoich produktów. Jeśli odpowiedź brzmi "nie", należy poszukać innego zakładu.

W procesie poszukiwania odpowiedniego producenta części obrabianych CNC, jakość jest naszym największym zmartwieniem. Zanim poznamy jakość danego produktu, najlepiej jest zapoznać się z metodami kontroli jakości. Oprócz certyfikatu ISO, firmy powinny również dysponować metodami monitorowania swoich produktów. W jaki sposób firma prowadzi kontrolę jakości? Czy istnieje gwarancja lub zapewnienie jakości pracy? W przypadku obróbki mechanicznej części firma powinna dysponować metodą sprawdzania dokładności wykonania pracy. Prawidłowo skalibrowane urządzenia kontrolne wygenerują raporty cyfrowe, które pozwolą zweryfikować dokładność obrabianych części.

5. Czy dostawy są realizowane na czas

Czas ma decydujące znaczenie dla działalności firmy. Każdy etap łańcucha dostaw musi być starannie zaprojektowany. Jakiekolwiek opóźnienia na którymkolwiek etapie procesu mogą uniemożliwić dostarczenie produktów do klienta. Aby uniknąć problemów przy wyborze fabryki współpracującej, należy sprawdzić politykę dostaw.

6. Czy mają wsparcie techniczne

Gdy ma się do czynienia z renomowanymi firmami, rzadko można napotkać problemy z częściami i komponentami. Jednakże, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy, skuteczna i szybka pomoc techniczna jest wymagana, tech może znaleźć problem i dostosować projekt szybko, co może zmniejszyć ryzyko i zaoszczędzić czas i pieniądze.

7.Czy mają różnorodność materiałów

Nie każda usługa obróbki CNC wykorzystuje te same materiały. Dlatego, czy używasz aluminium, stali, mosiądzu, miedzi, itp., ważne jest, aby wybrać materiał, który może obsługiwać materiały potrzebne do obrabianych części lub komponentów.

8. Czy pozycja firmy spełnia wymagania

Niektóre firmy mają przewagę w produkcji masowej, istnieje minimalna ilość zamówienia, koszt będzie wyższy, jeśli ilość jest mała. Niektóre firmy koncentrują się na świadczeniu usług dostosowanych do potrzeb klienta bez MOQ i świadczą zróżnicowane usługi dostosowane do potrzeb klienta, ale nie mają szczególnej przewagi w produkcji dużych ilości. Dlatego musimy wybrać odpowiedniego dostawcę zgodnie z naszymi własnymi wymaganiami.

9. Ludzie z profesjonalną wiedzą o obróbce

Jeśli szukasz producentów obróbki CNC w Chinach, firma posiadająca profesjonalną wiedzę na temat przetwarzania będzie miała kompleksowe zrozumienie Twojego projektu i łatwą współpracę. Dostawcy, którzy w pełni rozumieją różne aspekty obróbki i sposób korzystania z urządzeń, mogą polecić rozsądną metodę produkcji w oparciu o Twój produkt i budżet.

10. Czy komunikować się i dostosowywać na czas

Idealny dostawca usług CNC musi ściśle współpracować z klientem i szybko dostosowywać się do proponowanych przez niego zmian.

Wybrana firma powinna być tak elastyczna, jak sama produkcja wyrobu. Powinna być w stanie zrozumieć zmiany w produkcie, o które prosiłeś i wdrożyć je wystarczająco szybko, aby dostarczyć produkt na czas.

11. Lokalizacja

Kolejnym ważnym aspektem, który należy rozważyć przy wyborze firmy świadczącej usługi obróbki CNC, jest jej położenie geograficzne. Współpraca z pobliskim dostawcą usług CNC może znacznie obniżyć koszty logistyczne i ułatwić szybką i dokładną komunikację, ale zakres opcji jest niewielki.

Ponieważ Internet umożliwia globalną komunikację, dobrym wyborem jest również wybór odpowiednich producentów usług z różnych zakątków świata. Możesz sprawdzić stronę internetową dostawcy, aby dowiedzieć się więcej o świadczonych przez niego usługach. Jeśli ich usługi spełniają Twoje wymagania, możesz o tym wspomnieć, wysyłając zapytanie ofertowe do producenta.

12 Usługi dodatkowe

Wreszcie, jeśli fabryka obróbki CNC ma więcej dodatkowych opcji w swoich podstawowych usługach, to można zaoszczędzić trochę dodatkowych pieniędzy na tych usługach bez konieczności wybierania innego dostawcy dla każdej usługi Quotient.

Niektóre z najlepszych firm zajmujących się obróbką CNC oferują pewne usługi dodatkowe. Mogą one zapewnić klientom wygodne usługi dodatkowe, takie jak usługi toczenia CNC, usługi frezowania, usługi EDM&WEDM, usługi wykańczania powierzchni i usługi montażowe w rozsądnych cenach. Odpowiedni producent usług CNC może pomóc klientom zaoszczędzić czas, wysiłek i pieniądze.

Ostatni punkt jest często łatwo ignorowany. Czy dostawca zapewnia gwarancję i obsługę posprzedażną? Jeśli produkt ulegnie awarii, czy dostawca zapewnia bezpłatną naprawę lub usługę zwrotu?

Powyżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak wybrać odpowiedniego producenta części do obróbki skrawaniem. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

SANS specjalizuje się w niestandardowych usługach obróbki skrawaniem od ponad 10 lat, po prostu wykonujemy obrabiane części zgodnie z projektem klienta, bez MOQ. Frezowanie, toczenie, obróbka elektroerozyjna i szlifowanie są w porządku. Jeśli masz powiązany projekt, zapraszamy do złożenia zapytania.

Zapytanie teraz!